Kartová hra Batameuh

Pestrofarebná, trochu hlučná a veľmi zábavná kartová hra pre deti vo veku 4 - 7 rokov

Výrobca:
DJECO
Dostupnosť:
Na sklade
Obj. čislo:
DJ05114

7,95 € s DPH 6,63 € bez DPH

+ -


Kartová hra Batameuh

Pestrofarebná, trochu hlučná a veľmi zábavná kartová hra pre deti vo veku 4 - 7 rokov založená na pozorovaní a rýchlej reakcii. Vyhráva ten, kto nazbiera najviac kariet. Kartové hry sú perfektné na rozvíjanie pamäte, pozorovacích schopností, nútia deti rozmýšľať bez toho, aby si to uvedomili, stimulujú konverzáciu a samozrejme poskytujú veľa zábavy a smiechu.

Veľká zábava v malom formáte, karty môžete jednoducho vziať so sebou na dovolenku či víkendový výlet. Inventár hry BATAMEUH tvorí 40 kariet: 5 domácich a 5 divých zvierat, každé zviera po 4 karty. Aby ste hru mohli hrať, sa treba zhodnúť na tom, aký zvuk každé zviera vydáva. Potom si nalaďte hrdlá.

Všetky karty rozdáte medzi hráčov, otočené lícom nadol. Pravidlo je jednoduché: Každý hráč otočí vrchnú kartu svojej kôpky. Keď sa nakombinujú najmenej 2 domáce A/ALEBO najmenej 2 divé zvieratá, začnú hráči, ktorí takú kartu majú, vydávať zvuk svojho zvieraťa – čo najskôr.

Keď sa napr. nakombinujú 2 bielučké kučeravé ovce, hihúňajúca sa hyena a veselý papagáj, čiže 2 domáce a 2 divé zvieratá, začne KAŽDÝ hráč vydávať zvuk svojho zvieraťa (ovca béé, hyena hin-hin, papagáj koko).

Keď je napr. divé zviera iba jedno (lev uaáárr) a domáce zvieratá tri (ovca béé, somár i-áá), pretekajú len domáce zvieratá, pretože zvieratá domáce či divé musia byť najmenej 2 a lev, divé zviera, je len jeden.

Keď hrajú len 2 hráči, tak pretekajú iba vtedy, keď nakombinujú 2 domáce alebo 2 divé zvieratá, inak svoju kartu vložia naspodok kôpky a otočia ďalšiu

Víťaz kola – hráč, ktorý si najskôr uvedomil, ktoré zvieratá pretekajú a ktorý ako prvý začal vydávať zvuk svojho zvieraťa – berie kartu KAŽDÉHO hráča.

Hráč, ktorému sa podarí získať VŠETKY karty, je víťaz. Návod si stiahnete tu: http://www.djeco.com/data/rules/DJ05114_SK.pdf


Parametre

Hmotnosť0,21 kg

Doplňujúce informácie

BATAMEUH

Vek: 4-9

Počet hráčov: 2-4

Obsah:  40 kariet

Cieľ hry: získať všetky karty

Pravidlá: Zamiešajte karty. Rozdajte po jednom všetky karty hráčom. Hrá sa v smere hodinových ručičiek a začína najmladší hráč. Každý hráč drží svoju kôpku kariet v ruke prednou stranou nadol. Všetci hráči naraz, vezmú vrchnú kartu zo svojej kôpky a naraz ju všetci obrátia. Ak sú na obrátených kartách aspoň 2 hospodárske zvieratká a /alebo 2 divoké , hráč, ktorý také zviera má, musí urobiť príslušný zvuk. Hráč, ktorý ako prvý urobí príslušný zvuk, vyhráva všetky obrátené karty a položí si ich na spodok svojej kôpky. Ak sú len dvaja hráči a na obrátených kartách je 1 hospodárske zviera a 1 divoké, nič sa nedeje. Obaja hráči si položia svoju kartu na spodok svojej kôpky a hra pokračuje.

Ak sa niektorý z hráčov pomýli a urobí zvuk iného zvieraťa, alebo urobí zvuk, keď žiaden iný hráč nemá zviera rovnakej kategórie, musí dať zo svojej kôpky po jednej  karte všetkým hráčom ako trest.

Hospodárske zvieratá:

somárik (iá-iá), kačka (kvak, kvak), kohút (kikirikí), ovca (baaa) a krava (múúú)

Divoké zvieratá: 

slon (túúút), hyena (zavýja aúúú), lev (reve uááá), papagáj (hovorí  kokoko), opica škrieka (ííííííííí)

 

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma keď cena klesne pod

VO podmienky

Minimálna veľkoobchodná objednávka je v hodnote 240 EUR s DPH. Objednávky do 300 EUR s DPH je možné uhradiť vopred alebo na dobierku.