TERAZ V AKCII

Kartová hra Gorilla

Zábavná kartová hra pre celú rodinu, ktorá je podobná ako u nás známa hra UNO!

Výrobca:
DJECO
Dostupnosť:
Na sklade 2 ks
Obj. čislo:
DJ05123

8,15 € s DPH 6,79 € bez DPH

+ -


Špecifické podmienky doobjednania

Kartová hra Gorilla

Gorilla je hra pre celú rodinu z kategórie taktických hier. Hráči sa zbavujú kariet tak, že k sebe správne priraďujú zvieratá alebo farby autobusov a zároveň sa pritom musia vyhnúť gorile. Víťazom hry sa stáva hráč, ktorý sa ako prvý zbaví všetkých kariet.
Kartové hry sú perfektné na rozvíjanie pamäte, pozorovacích schopností, nútia deti rozmýšľať bez toho, aby si to uvedomili, stimulujú konverzáciu a samozrejme poskytujú veľa zábavy a smiechu. Veľká zábava v malom formáte, karty môžete jednoducho vziať so sebou na dovolenku či víkendový výlet.

Pre deti vo veku 5 - 99 rokov
Pre 3 - 5 hráčov
Obsahuje 45 kariet
Rozmer balenia: 8,5 x 11,7 x 2,8 cm

Parametre

Minimálne dodávateľské obj.množs8
Odporuc.vek5 rokov +, 5 rokov, 6 rokov, 7 rokov, 8 rokov, 9 rokov, 10 rokov
Hmotnosť0,21 kg

Doplňujúce informácie

Vek: 5-99 rokov

Počet hráčov: 3-5

Hra obsahuje: 45 kariet (40 kariet so zvieratami, 1 žolík a 4 gorila karty )

Cieľom hry je:  nemať žiadne karty

Príprava: Rozdá sa 6 kariet každému hráčovi, ostatné sa položia na kôpku.

 

Pravidlá hry:  najmladší hráč vyloží jednu zo svojich kariet do stredu stola. Napríklad „tiger +červený autobus” . Nasledujúci hráč musí vyložiť zvieraciu kartu rovnakj farby, napr. krokodíl+červený autobus, alebo s rovnakým zvieraťom a autobusom inej farby, napr. “tiger+modrý autobus“. Ak nemá vhodnú kartu, vezme si jednu z kôpky. Potom je na rade ďalší hráč, podľa rovnakých pravidiel.  Ak nemôže hrať, ťahá si kartu z kôpky.

Špeciálne karty:

1 žolík: táto karta sa môže použiť kedykoľvek počas hry, okrem posledného kola. Nasledujúci hráč potom hrá so zvieracou kartou akejkoľvek  farby alebo s kartou „gorila“.

4 karty “panter”: ostatní hráči si ťahajú kartu z kôpky. Na pantera sa môže položiť ďalší panter.

4 karty “opica”: nasledujúci hráč vynechá toto kolo

4 karty “slon”: mení sa smer hry

4 karty “gorila”: tieto karty sa môžu položiť na zvieraciu kartu v tej istej farbe, alebo na žolíka. Príklad: “gorila +žltý autobus”sa  môže položiť na “zebru +žltý autobus”. Hneď ako sa vyloží táto karta, ostatní hráči sa musia dotknúť gorily. Hráč, ktorý sa jej dotkne ako posledný, si ťahá tri trestné karty a začína odznova so zvieracou kartou, ktorú si vyberie. Nemôže použiť gorilu ani žolíka.

Poznámka: keď už nie je odkiaľ ťahať karty, premiešajú sa karty, kotré sa počas hry naukladali v strede stola,  všetky okrem jednej na vrchu, obrátia sa a predstavujú novú kôpku.

Koniec hry: Keď jednému z hráčov ostane v ruke iba jedna karta, musí povedať  “gorila” a hra pokračuje. Ak to zabudne povedať, ostatní hráči ho môžu upozorniť, ale v tom prípade si dotyčný ťahá trestnú kartu a hra pokračuje.Ak si to nikto nevšimne, tým lepšie pre neho. Víťazom sa stáva hráč, ktorý ako prvý použije všetky karty z ruky a neostane mu žiadna.

 

 

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma keď cena klesne pod