Spoločenská hra Animouv

Strategická spoločenská hra.

Výrobca:
DJECO
Dostupnosť:
Na sklade 4 ks
Obj. čislo:
DJ08446

15,85 € s DPH 13,21 € bez DPH

+ -


Spoločenská hra Animouv

Strategická spoločenská hra.
Ako čo najšikovnejšie usporiadať svoje 3 zvieratá do vodorovného, zvislého alebo diagonálneho radu tak, aby medzi nimi nebolo žiadne súperove zviera? Žetóny možno posúvať alebo preskakovať. S ktorými troma zvieratami spomedzi dvanástich bude hráč hrať, mu určí karta. Vydarená alternatíva ku klasickým doskovým hrám ako šach alebo dáma.
Odporúčaný vek: 7 – 99 rokov.
Počet hráčov: 2 – 4.
Trvanie hry: 15 min.
Rozmery balenia: 21,5 x 21,5 x 3 cm.

Parametre

Hmotnosť0,53 kg

Doplňujúce informácie

ANIMOUV

Odporúčaný vek: 7+

Počet hráčov: 2 – 4.

Trvanie hry: 10 – 20 min.

Hru vytvoril Martin Nedergaard Andersen.

 

Obsah hry: hracia doska, 12 žetónov, 24 kariet.

Cieľ hry: Získať čo najviac kariet. Hráči sa pohybom žetónov na hracej doske snažia vytvoriť rad zvierat podľa predlohy na karte.  

Príprava hry: Karty premiešajte a rozdajte jednu každému hráčovi. Ostatné karty uložte otočené lícom nadol na kôpku. Žetóny uložte na hraciu dosku v ľubovoľnom poradí na tie miesta, ktoré sú na obrázku nižšie

                        

Priebeh hry: Hru začne najmladší hráč a ďalej sa hrá v smere hodinových ručičiek. Hráč, ktorý je na rade, posunie žetón (hrá so žetónmi, ktoré sú na jeho karte) na susedné políčko alebo žetónom preskočí susedný žetón. Žetón posunúť alebo ním skákať smie iba vo vodorovnom alebo zvislom smere, nie v diagonálnom. Preskočiť môže jeden alebo viac žetónov umiestnených vedľa seba. Skákať smie iba vtedy, ak po každom skoku vie dopadnúť na prázdne políčko. Jedným žetónom môže vykonať aj niekoľko po sebe nasledujúcich skokov.

Keď sa hráčovi podarí usporiadať svoje 3 zvieratá do vodorovného, zvislého alebo diagonálneho radu, ponechá si kartu ako bod. Zvieratá môžu byť v rade umiestnené ľubovoľne, dôležité je, aby boli v jednom rade, a to vedľa seba – nesmie byť medzi nimi žiaden žetón protihráča alebo voľné políčko.

Keď hráč získal bod, potiahne si novú kartu a na rade je ďalší hráč.

Môže sa stať, že ťahom protihráča vznikne rad zvierat, ktoré má na karte iný hráč. V tomto prípade nemusí šťastlivec čakať, kým bude na rade, ale hneď čo jeho zvieratá vytvoria rad, ukáže ostatným hráčom svoju kartu, získa ju ako bod a potiahne si novú kartu. Následne hra pokračuje riadne ďalej.   

Koniec hry: Hra sa skončila, keď sa minie kôpka kariet. Víťazom je hráč s najvyšším počtom kariet – bodov.

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma keď cena klesne pod

VO podmienky

Minimálna veľkoobchodná objednávka je v hodnote 240 EUR s DPH. Objednávky do 300 EUR s DPH je možné uhradiť vopred alebo na dobierku.