Spoločenská hra Memo Tropico

Výrobca:
DJECO
Dostupnosť:
Vypredané
Obj. čislo:
DJ08444

11,25 € s DPH 9,38 € bez DPHSpoločenská hra Memo Tropico

Najlepším predpokladom pre túto spoločenskú hru je mať niečo ako slon. Ale čo by to mohlo byť? Chobot? Uši? Nie, pamäť! Hráči nesmú stratiť z dohľadu zvieratá, čo je ale dosť ťažké, keď tieto stále menia svoj úkryt. Tropická farebnosť určite povzbudí vaše mozgové závity. Pre 3-5 hráčov vo veku 5-10 rokov. Trvanie hry ca. 15 min.
Balenie: 21,5 x 21,5 x 4 cm

Parametre

Hmotnosť0,59 kg

Doplňujúce informácie

Pre 3-5 hráčov vo veku 5-10 rokov.

Obsah hry: 9 žetónikov, 9 okrúhlych krytov, 54 kariet (27 zvieracích + 27 akčných).

Cieľ hry: Ako prvý získať 5 kariet.

Príprava hry: Žetóniky položíte doprostred stola a uložíte ich do tvaru kruhu. Okolo kruhu žetónikov vytvoríte kruh krytov – za každý žetónik položíte kryt. Potom sa počas 30 sekúnd snažíte zapamätať si usporiadanie žetónikov. Po 30 sek. zakryjete žetóniky krytmi. Karty otočíte lícom nadol, pomiešate a uložíte na kôpku.

Priebeh hry: Hrá sa v smere hodinových ručičiek. Hru začne najmladší hráč (hráč A). Otočí vrchnú kartu kôpky a postupuje podľa pravidiel buď pre zvieraciu alebo akčnú kartu.

-      Zvieracia karta: Hráč sa snaží spomenúť si, pod ktorým krytom sa nachádza žetónik s rovnakým zvieratkom ako na karte. Zdvihne kryt:

o    ak je zvieratko rovnaké, tak získa kartu a položí ju pred seba. Žetónik opäť zakryje krytom. Na rade je ďalší hráč (hráč B).

o    ak nie je zvieratko rovnaké, pokračuje ďalší hráč (hráč B) a zdvihne kryt, pod ktorým sa domnieva, že je zvieratko, ktoré je na karte. Ak sa zmýlil, pokračuje ďalší hráč (hráč C) a tak ďalej, až kým sa nevystriedajú všetci hráči. Buď sa jednému z nich podarí zvieratko nájsť, alebo ak sa to nepodarí ani jednému, začne hráč B ďalšie kolo – otočí novú kartu z kôpky.

-      Akčná karta:

o    Presunúť žetóniky + zvieratko: Hráč zamení miesta 2 žetónikov tak, že z nich nezdvihne kryt – presunie ich. Presunie také žetóniky, na ktorých sú kryty takej farby, ako je vyznačené na karte. Potom sa hráč snaží spomenúť si, pod ktorým krytom je zvieratko na karte. Ak ho nájde, zoberie si kartu, ak nie, pokračuje ďalší hráč, prípadne ďalší a ďalší (tak ako pri zvieracích kartách).

o    Zdvihnúť kryt + zvieratko: Hráč zdvihne kryt takej farby, ako je vyznačené na karte, aby všetci hráči videli, aké zvieratko je pod krytom. Potom sa hráč snaží spomenúť si, pod ktorým krytom je zvieratko na karte. Ak ho nájde, zoberie si kartu, ak nie, pokračuje ďalší hráč, prípadne ďalší a ďalší (tak ako pri zvieracích kartách).

o    Zameniť kryty + zvieratko: Hráč zdvihne 2 ľubovoľné kryty takej farby, ako je vyznačené na karte. Kým zamení kryty, žetóniky sú viditeľné. Potom sa hráč snaží spomenúť si, pod ktorým krytom je zvieratko na karte. Ak ho nájde, zoberie si kartu, ak nie, pokračuje ďalší hráč, prípadne ďalší a ďalší (tak ako pri zvieracích kartách).   

Koniec hry: Víťazom je hráč, ktorý ako prvý nazbiera 5 kariet.

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Upozorni ma keď cena klesne pod