TERAZ V AKCII

Šťastné rodiny: kartová kooperatívna hra

Kooperatívna kartová hra: spolu proti vlkovi

Výrobca:
DJECO
Dostupnosť:
Na sklade 30 ks
Obj. čislo:
DJ05103

8,15 € s DPH 6,79 € bez DPH

+ -


Top ponuka

Šťastné rodiny: kartová kooperatívna hra

Hráči sa spoločnými silami snažia zjednotiť sedem rodín skôr, než sa objaví vlk. Každú rodinu tvorí šesť kariet, a to v klasickej zostave starí rodičia, rodičia a dve deti. Vlk sa skladá zo šiestich kariet. Hráči zostavujú rodiny na spôsob kvarteta, pričom si karty od seba nepýtajú, ale priamo ich vykladajú. Pri vykladaní kariet, z ktorých každá má číslo od 1 po 6, sa zohľadňuje pravidlo číselného radu, postupnosti. Hráči sa počas hry môžu o kartách zhovárať, nesmú si ich ale ukázať. Hráč, ktorý nevie doplniť žiadneho člena rodiny, musí otočiť jednu z vlčích kariet. Cieľom je skompletizovať rodiny skôr, než sa poskladá vlk. Návod si stiahnete tu: http://www.djeco.com/data/rules/DJ05103_SK.pdf


Odporúčaný vek: 5 – 10 rokov Počet hráčov: 2 – 4 Počet kariet: 48 Trvanie hry: 15 min. Rozmery balenia: 8,5 x 11,7 x 2,8 cm Obsahuje 42 kariet Rozmer balenia: 8,5 x 11,7 x 2,8 cm

Parametre

Minimálne dodávateľské obj.množs8
Odporuc.vek5 rokov, 6 rokov, 7 rokov, 8 rokov, 9 rokov, 10 rokov
Hmotnosť0,23 kg

Doplňujúce informácie

Familou – Rodiny

Kooperatívna kartová hra

Odporúčaný vek: 5 – 10 rokov

Počet hráčov: 2 – 4

Počet kariet: 42 kariet so zvieracími rodinami + 6 kariet s vlkom

Cieľ hry: Spoločnými silami zjednotiť 7 zvieracích rodín skôr, než sa objaví vlk.

Príprava hry: Karty s vlkom položte lícovou stranou nadol, nech sú viditeľné čísla na rubovej strane kariet a karty usporiadajte do mriežky 2x3, čiže nasledovne:   

Karty so zvieracími rodinami premiešajte a položte lícovou stranou nadol na kôpku. Každý hráč dostane 3 karty. Hrá sa v smere hodinových ručičiek. Začne najmladší hráč. Počas celej hry sa hráči môžu o svojich kartách zhovárať, nesmú si ich ale ukázať. Cieľom je vyložiť takú kartu, ktorá nahrá ďalšiemu hráčovi.

Priebeh hry: Hráč, ktorý je na rade, vyloží 1 zo svojich kariet, a to:

-      kartu, ktorou začne novú rodinu
-      kartu, ktorou doplní rodinu – v tomto prípade musí rešpektovať čísla kariet, ktoré sú už vyložené a svojou kartou doplní číselný rad. Napr. ak je vyložená karta s č. 4, vyloží kartu s č. 3 alebo 5.
-      Po vyložení karty si hráč potiahne ďalšiu kartu.

Pozn. 1: Hráč, ktorý vyloží 6. kartu rodiny a teda rodinu skompletizuje, povie nahlas „rodina“ a následne môže vyložiť ešte 1 kartu.

Pozn. 2: Hráč, ktorý nevie vyložiť žiadnu zo svojich kariet, musí obrátiť 1 z vlčích kariet. Vlčie karty sa otáčajú postupne, od prvej po šiestu.  

Koniec hry: Keď sa hráčom spoločnými silami podarí zostaviť všetkých 7 rodín skôr, než pootáčajú vlčie karty, zvíťazili hráči. Keď sa pootáčajú vlčie karty skôr, než hráči zostavia všetky rodiny, je víťazom vlk.

Video

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma keď cena klesne pod